טעויות נפוצות בעיצוב ותכנון ביתני תצוגה

טעויות נפוצות בעיצוב ותכנון ביתני תצוגה

16.11.2020 – ביתני תצוגה חכמים אשר נעשו מתוך מחשבה ותכנון מקדים יכולים לחסוך כסף רב ולמשוך את קהל היעד הנכון – מאת אקספוסמארט – ביתני תצוגה חכמים

טעויות נפוצות בעיצוב ותכנון ביתני תצוגה

עיצוב ביתני תצוגה לתערוכות וכנסים נושא בחובו מספר רב של נדבכים ותהליכים בדרך למטרה הנכספת שהיא כמעט תמיד ביתן תצוגה שמוכר. ברוב במקרים ביתן תצוגה שמוכר זהו ביתן תצוגה שמייצר לידים איכותיים להמשך תהליך המכירה לאחר הכנס או התערוכה. מאוד מתסכל לראות חברות המציגות בתערוכות וכנסים בארץ ובחו”ל אשר מבזבזות כסף רב,משאבי כוח אדם וזמן יקר אך  חוזרות ללא תוצאות וללא היכולות להבין מה נעשה לא נכון וכיצד אפשר לשפר. קבצנו עבורכם מספר טעויות נפוצות של מציגים שאפשר להמנע מהן בקלות וללא עלות:

למה משתתפים בתערוכה?: שאלה פשוטה שצריכה להיות נקודת ההתחלה לכל מציג וחברה המציגים בתערוכות. ברוב המכריע של המקרים השאלה הזאת לא נשאלת כלל. ובאמת הדבר הראשון שחייבים לעשות לפני שמדברים על מחירים של ביתני תצוגה, עיצוב  ביתני תצוגה זה פשוט להגדיר את המטרות שלשמן אנו משתתפים בכנס או בתערוכה. ישנן שני מכנים משותפים נכונים לכל המטרות הנכונות: המטרות חייבות להיות ריאליות ומדידות . לא משנה כמה מדהים יראה ביתן התצוגה שלכם בתערוכה, במידה והמטרה שלשמה אתם משתתפים בתערוכה אינה ברת השגה כל כספכם ועמלכם ירד לטימיון. בנוסף המטרות צריכות להיות מדידות שזה אומר שאחרי התערוכה צריכים להיות להיות לכם המציגים כלים להבין האם הושגו המטרות וכיצד ניתן לשפר לפעם הבאה.

אנשי צוות מהגיהנום: ללא ספק נקודה כאובה ביותר. חשבו בעצמכם כמה פעמים עברתם ליד ביתני תצוגה בתערוכות שנראים מדהים עם עיצוב ביתן תצוגה נכון וכל מה שצריך פרט לדבר אחד “קטן”: אנשי הצוות יושבים בחבורה עם הגב למבקרים, או שלועסים מסטיק או שמסתכלים בסמארט פון שלא לדבר על מיני התנהגויות לא מקצועיות בעליל. לראות ולא להאמין ! ישנם מספר סוגים של אנשי צוות ( רשע, תם ושאינו יודע לשאול ) ועל כך ארחיב בפעם אחרת אבל לאיש הצוות שאתם רוצים בביתן התצוגה המנצח שלכם צריך שיהיו התכונות הבאות:

1. מוטיבציה לייצג את החברה בביתן התצוגה בתערוכה. בוודאי  לא איש צוות שהצנחתם ושאינו רוצה להשתתף בתערוכה.

2. עבר הכשרה מקצועית ומבין היטב את המוצר או השרות שחברתכם מספקת. יודע לענות על שאלות בצורה מקצועית ורהוטה.

3. יכולת לזהות את קהל הנכון והתמקדות בו ולא פחות חשוב יודע ” לנפנף” את קהל היעד הלא נכון. TIME IS MONEY בתערוכות זה כלל סופר רלוונטי.

4. יודע לייצר לידים בפרק זמן סביר ולהמשיך הלאה

עיצוב לא נכון של ביתני תצוגה:

אחת הטעויות הנפוצות בעיצוב ביתני תצוגה הוא עיצוב עמוס מדי שגורם למבקרים לא להבין מה בעצם החברה המציגה עושה. ישנה נטייה מובהקת לנסות להראות מספר כמה שיותר גדול של מוצרים או לנסות לפרסם את כל תחומי הפעילות של החברה המציגה בתערוכה. במבחן התוצאה ביתן תצוגה עם עיצוב עמוס מדי גורם למבקרים לא להבין מי אתם ומה אתם עושים. ישנו כלל פשוט ומומלץ בעיצוב ביתני תצוגה: KISS – KEEP IT SHORT AND SIMPLE. תערוכות וכנסים הם מקומות עמוסים לעייפה ויזואלית עם ביתני תצוגה מכל הסוגים הגדלים והצבעים. יש לכם 10 שניות שבהן המבקרים בתערוכה צריכים להבין ממרחק של 10 מטר לפחות מי אתם ומה אתם עושים. ההמלצה אם כן היא לעיצוב ביתן תצוגה שמדגיש את המיתוג ומספר באופן כללי מה תחום הפעילות המרכזי שלכם. עיצוב ביתן תצוגה נכון יכניס לביתן התצוגה שלכם את קהל היעד הנכון להמשך ” טיפול ” על ידי אנשי הצוות המיקצועיים שלכם.

חוסר תכנון מקדים וסגירת מיקום בתערוכה בדקה התשעים

אם ברצונכם ביתן תצוגה עם עיצוב מנצח שהוא גם לא יקר וגם מושך את קהל הייעד שלכם הכלל החשוב ביותר הוא תכנון מראש. תכנון מראש זה אומר להזמין מקום בתערוכה כמה שיותר מוקדם ועל ידי כך לקבל את המיקומים הטובים היותר מבחינת תעבורה. המשמעות של דילים של הרגע האחרון של מארגני התערוכה היא מיקומים לא טובים ואינדיקציה שאולי התערוכה לא מוצלחת במיוחד. במידה ותתחילו בתכנון ביתן התצוגה זמן רב לפני התערוכה תוכלו לחשוב על המטרות שלשמן אתם משתתפים בתערוכה ולחשוב בצורה מסודרת על אסטרטגיה שיווקית לתערוכה. כמובן שיהיה לכם זמן לעיצוב מנצח של ביתן התצוגה ובחירת ביתן התצוגה המתאים לכם ביותר מבחינת עלות ושימושיות לתערוכות אחרות.

אולי גם יעניין אתכם:

 • למידע נוסף על הקמת ועיצוב ביתני תצוגה לתערוכות בחו"ל צרו עימנו קשר
טעויות נפוצות בעיצוב ותכנון ביתני תצוגה

  אקספוסמארט - עיצוב והפקת ביתני תצוגה לתערוכות בארץ ובחו

  072-3726062

  למידע נוסף אודות מוצרים ולקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר, אנא מלאו את הפרטים בטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם:

   close
   Skip to content